Przejdź do treści

Najczęściej zadawane pytania

Bramy Ghost Gate produkowane są z materiałów, które mają przeznaczenie użytku zewnętrznego, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Batonowa kieszeń bramy jest elementem szczelnym. Woda do koryta może dostać się wyłącznie otworami na górnych pokrywach. Pod opuszczonym przęsłem bramy zaprojektowana jest sporych rozmiarów pusta przestrzeń na ewentualność zbierania się wody. Jej ukośne ukształtowanie sprawie że woda spływa w kierunku pompy, która odprowadza ją do kanalizacji.

Zarówno ujemne temperatury, jak i śnieg czy lód nie wypływają zupełnie na działanie systemu bram Ghost Gate. Należy pamiętać, iż elementy składowe bramy to części odporne na działanie warunków atmosferycznych i przystosowane do użycia zewnętrznego. Ponadto silnik bramy, który w standardowych bramach wystawiony jest na ekspozycję, w tym wypadku schowany jest pod pokrywą i utrzymywany relatywnie w stałej temperaturze podłoża. Brama w większości czasu pozostaje zamknięta, a ewentualne przymarzanie pęka pod ciężarem opuszczającej się konstrukcji. Śnieg czy błoto pośniegowe, które dostałoby się do betonowej kieszeni topnieje pod działaniem kabla grzewczego umieszczonego na dnie, a woda zostaje wypompowana przez pompę.

Mając na uwadze fakt że komponenty użyte w bramach systemu Ghost Gate są identyczne jak przy bramach tradycyjnych ich awaryjność jest tym samym taka sama. Najbardziej podatnym elementem jest oczywiście silnik. Dla wygodnego serwisu dostęp do niego jest ułatwiony dzięki klapie rewizyjnej. Przy innych problemach konieczny jest demontaż pozostałych pokryw tak by serwisant mógł dostać się do wnętrza betonowej kieszeni.

Bramy systemu Ghost Gate z uwagi na niestandardowy charakter i ilość elementów są droższe niż bramy tradycyjne. Można zaliczyć je do produktów kasy premium. Nigdzie jednak nie spotkamy produktu tak oryginalnego, praktycznego a przy tym funkcjonalnego i parametrami pracy przewyższającego standardowe rozwiązania. Produkt można zakupić z montażem i wykonaniem kieszeni betonowej lub wykonać ją można we własnym zakresie wg projektu.